Zabierz Iberogast® w drogę
Podróżowanie I odkrywanie nowych, fascynujących miejsc może czasem stanowić nadmierne obciążenie dla twojego wrażliwego żołądka. Możesz wtedy zastanawiać się, skąd biorą się twoje kłopoty żołądkowe. Podczas podróży twój przewód pokarmowy może być narażony na nieznane dotąd czynniki jak nowe składniki potraw, niedokładnie odgrzane dania lub jedzenie kupione na ulicznych straganach, przygotowane bez poszanowania właściwych zasad higieny. Wszystkie te czynniki mogą wywoływać dolegliwości żołądkowe, szczególnie wtedy, kiedy cierpisz na zdiagnozowane zaburzenia czynnościowe układu trawiennego.
Jak więc oszczędzić swojemu żołądkowi nieprzyjemnych niespodzianek? Nie zapomnij zapakować do podróżnej apteczki leku Iberogast®. Dzięki holistycznemu podejściu i naturalnej formule łączącej ekstrakty z dziewięciu roślin leczniczych1, 2, 3, 4 Iberogast® przynosi odczuwalną ulgę od wielu objawów zaburzeń trawienia2, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ,13, jak na przykład bóle i skurcze brzucha, uczucie ciężkości w żołądku, nudności, wzdęcia lub gazy w przebiegu zaburzeń czynnościowych. Ponadto poręczna butelka leku Iberogast® zmieści się nawet w najmniejszym bagażu.
Pamiętaj: kiedy twój żołądek czeka podróż, zapewnij mu wsparcie potęgi natury z lekiem Iberogast®.
Dlaczego warto zabrać Iberogast® w podróż?
Iberogast® dzięki kombinacji dziewięciu naturalnych ekstraktów z ziół leczniczych1, 2, 3, 4 oddziałuje na wiele objawów7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 jednocześnie. Każdy z ekstraktów jest aktywny indywidualnie, a w połączeniu z innymi wzmacnia ich działanie1, 15, 16. Jakie substancje wchodzą w skład leku Iberogast®?
- ubiorek gorzki (Iberis amara) – odpowiada za przesuwanie żywności we właściwym kierunku w układzie pokarmowym, reguluje perystaltykę jelit, pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego1, 17, 18, redukuje wolne rodniki1, 17, 18, 19, 20;
- korzeń arcydzięgla (Angelicae radix) – wykazuje działanie antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne1, 21, 22, działa rozkurczowo, przynosi ulgę w bólu i relaksuje mięśnie przewodu pokarmowego21, 22, 23, 24, 25, 26;
- owoc kminku (Carvi fructis) – pobudza trawienie27, 28, 29, przeciwdziała wzdęciom i stanom zapalnym w przewodzie pokarmowym, zapobiega rozwojowi drobnoustrojów1, 28, 29, działa ochronnie na błonę śluzową1, 19, 20, 28, 29;
- kwiaty rumianku (Matricariae flos) – wykazuje właściwości relaksujące i kontrolujące ruchliwość żołądka, dzięki czemu pomaga utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, dodatkowo ma działanie przeciwzapalne1, 30, 31, 32;
- ostropest plamisty (Cardui mariae fructus) – chroni komórki i błonę śluzową żołądka33, 34, 35, wykazuje działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne1, 34, 36;
- liście melisy lekarskiej (Melissae folium) – łagodzi skurcze żołądka i jelit, zmniejsza wzdęcia oraz gazy37, 38, 39;
- glistnik jaskółcze ziele (Chelidonium herba) – ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne30, wykazuje działanie rozkurczowe, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego1, 25, 30, 40, 41, 42;
- liście mięty pieprzowej (Menthae piperitae folium) – ma działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne, łagodzi skurcze żołądka i jelit27, 43, 44, 45, 46, łagodzi ból brzucha oraz ogranicza wzdęcia i gazy19, 20, 44, 45, 46;
- korzeń lukrecji (Liquiritiae radix) – rozluźnia mięśnie żołądka1, 44, 47, 48, przynosi ulgę w skurczach żołądka i jelit oraz bólach brzucha1, 19, 20, 25, 40, 42 44, 47, 48, 49.
Zalety stosowania leku Iberogast® w podróży
Dużym plusem preparatu Iberogast® jest wygodne opakowanie. Mała butelka z preparatem bez problemu zmieści w się w plecaku, torebce, a nawet kieszeni. Możesz go zatem zabrać praktycznie wszędzie, a dzięki wbudowanemu dozownikowi kropel, odmierzanie ilości leku jest łatwe i precyzyjne. Kolejną korzyścią leku Iberogast® jest jego płynna forma. Leki w postaci płynnej są szybciej wchłaniane przez organizm niż tabletki, co świetnie się sprawdzi podczas podróży.
Jakie są wskazania do stosowania leku Iberogast® w podróży?
Iberogast® można stosować zawsze wtedy, gdy pojawią się czynnościowe problemy ze strony układu pokarmowego takie jak niestrawność czynnościowa czy zespół jelita drażliwego. Działa na uporczywe objawy zaburzeń trawienia zarówno górnego, jak i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.
Jeżeli czujesz, że Twój brzuch jest opuchnięty, jakbyś w środku niego miał balon, a w dodatku masz gazy – sięgnij po Iberogast®. Lek można stosować także w przypadku nudności. To również dobry wybór w przypadku wstydliwego odbijania oraz zespołu jelita drażliwego.
Nie pozwól, by ból brzucha, zgaga, niestrawność, ucisk w żołądku, czy problemy z trawieniem zakłóciły Twoją podróż – zawsze miej pod ręką Iberogast®.
Jak przyjmować Iberogast®?
Stosowanie Iberogastu® jest bardzo proste. Każda butelka ma wbudowany dozownik kropel, dzięki czemu do jego aplikacji nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Wystarczy ustawić butelkę pod kątem 45 stopni i wytrząsnąć zalecaną ilość kropel do szklanki z wodą lub dowolnym innym napojem, a następnie go wypić. Przed użyciem należy wstrząsnąć butelką.
Zalecane stosowanie to 20 kropli (1 ml), 3 razy dziennie dla dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia oraz 15 kropli (0,75 ml), 3 razy dziennie dla dzieci pomiędzy 6. a 12. rokiem życia. Nie ma wytycznych dotyczących czasu stosowania leku Iberogast®2.
Jeśli jednak dolegliwości utrzymują się dłużej niż 7 dni, warto zasięgnąć porady lekarza na temat ich przyczyny. Pamiętaj, że Iberogast® to lek, dlatego przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Jak dbać o układ pokarmowy w podróży?
Chorobom i dolegliwościom lepiej zapobiegać niż je leczyć. Dlatego chcąc uniknąć zaburzeń trawienia, zwróć uwagę na swój sposób odżywiania oraz nawyki żywieniowe podczas podróży. Przede wszystkim pamiętaj, by:
- się nie przejadać – przejadanie się może prowadzić do niestrawności (uczucie ciężkości, wzdęcia, zgaga);
- dostarczać organizmowi optymalną ilość błonnika – błonnik odpowiada za regularność wypróżnień, dlatego nie może zabraknąć go w diecie. Produkty bogate w błonnik to m.in. owoce, warzywa, orzechy, produkty pełnoziarniste, fasola;
- pić duże ilości płynów – odwodnienie jest jedną z najczęstszych przyczyn zaparć, dlatego podczas podróży powinno się dużo pić. Zwróć uwagę, by woda była zdatna do picia. W razie jakichkolwiek wątpliwości, korzystaj z wody butelkowanej;
- od czasu do czasu przygotować posiłek samodzielnie – by odpocząć od restauracyjnego jedzenia i produktów przetworzonych, powinieneś raz na jakiś czas przygotować swój posiłek samodzielnie, jeśli tylko masz taką możliwość;
- regularnie się wypróżniać – wypróżnianie w publicznej toalecie dla wielu osób jest powodem do wstydu. Jednak, kiedy pojawia się potrzeba, nie powinno się jej ignorować, gdyż może to zaburzyć regularność wypróżnień i stać się przyczyną dyskomfortu.
Pamiętaj o higienie żywienia w podróży!
W czasie podróży na ogół jemy żywność przygotowywaną przez osoby trzecie. Nie wiemy zatem, jak była przygotowywana ani przechowywana, a ma to kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i kondycji układu pokarmowego.
O jakich aspektach w zakresie higieny żywienia trzeba pamiętać? Przede wszystkim woda z kranu wykorzystywana do celów spożywczych powinna być filtrowana i odkażana przez chlorowanie. Znaczenie ma również to, jak przygotowywany jest lód do napojów – powinien być przygotowany wyłącznie z wody ze znanego źródła, najlepiej wcześniej przegotowanej50.
Warzywa i owoce przed spożyciem należy umyć i warto je również obrać. Lepiej unikać napojów gazowanych, gdyż mogą stać się przyczyną wzdęć. Nie powinno się jeść bardzo zimnych produktów, które mogą doprowadzić do nieżytów górnych dróg oddechowych, jak również zbyt gorących, które z kolei drażnią i uszkadzają błonę śluzową żołądka51, 52, 53.
Turystyczna apteczka pierwszej pomocy – dlaczego warto w niej mieć Iberogast®?
Zaburzenia trawienia zazwyczaj pojawiają się nagle i to w najmniej oczekiwanym momencie. W podróży mogą dotknąć każdego, nawet tych, którzy wcześniej nie mieli żadnych większych problemów ze strony układu pokarmowego.
Ból brzucha, niestrawność, zgaga, wzdęcia, gazy czy nudności, to objawy, które potrafią mocno dać się we znaki podczas wymarzonych wakacji. Do tego stopnia, że potrafią zakłócić podróż i odebrać całą radość z nią związaną. Warto zatem zadbać, aby w naszym bagażu był Iberogast®. Apteczka podróżna zaopatrzona w Iberogast® uratuje Cię z opresji, gdy Twój układ pokarmowy zacznie dawać o sobie znać.
Apteczka podróżna – o czym jeszcze warto pamiętać?
Wkrótce wybierasz się w podróż? Przyda Ci się mała apteczka wyposażona w niezbędne produkty profilaktyczne i lecznicze, które zagwarantują Ci bezpieczeństwo podczas wyjazdu. Co oprócz leku Iberogast® powinno znaleźć się w apteczce podróżnej?
Jeśli chorujesz na chorobę przewlekłą i z tego powodu jesteś zmuszony stale przyjmować leki, nie zapomnij zabrać ich ze sobą w podróż w odpowiedniej ilości! To samo tyczy się antykoncepcji.
Turystyczna apteczka pierwszej pomocy dodatkowo powinna zawierać lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy, przeciwbiegunkowy i przeciwalergiczny. Przydać się może także środek dezynfekcyjny do odkażania skóry, krople do oczu oraz środki opatrunkowe51, 54.
Apteczka w podróży powinna towarzyszyć Ci przede wszystkim wtedy, gdy będziesz poza miejscem zakwaterowania. Jej zawartość dostosuj do indywidualnych potrzeb zdrowotnych, długości planowanej podróży oraz zagrożeń zdrowotnych występujących w miejscach pobytu. W razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się w tej kwestii z lekarzem51, 54, 55.
Iberogast®
Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego są zazwyczaj nie tylko wyjątkowo nieprzyjemne i związane z licznymi dolegliwościami, ale często utrudniają codzienne życie. Na szczęście istnieje Iberogast®: połączenie dziewięciu roślin leczniczych1, 2, 3, 4 zwalczających zarówno podstawowe przyczyny1, 43, 56, 57, 58, jak i irytujące objawy2, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13.